fbpx
Aktualności

Warsztaty z internetowych narzędzi i bezpieczeństwa w sieci

Internet i narzędzia, które służą wykonywaniu zdjęć, filmików, poszukiwaniu informacji, dbaniu o bezpieczeństwo naszych danych będą tematem warsztatów przygotowanych dla dorosłych mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej przez firmę Werbrand. Odbędą się 26 kwietnia i są bezpłatne. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia na mail: [email protected].

Wyszukiwanie interesujących treści w internecie, najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się w sieci, darmowe narzędzia od Google, a także nauka robienia lepszych zdjęć telefonem – tym zagadnieniom będzie poświęcony cykl spotkań przeznaczonych dla starszych mieszkańców Wyspy. Warsztaty odbędą się w kwietniu, maju oraz we wrześniu, a na ich zakończenie przygotujemy wystawę zdjęć wykonanych przez uczestniczki i uczestników. 

Kto jak kto, ale seniorzy doskonale pamiętają czasy bez internetu, „facebooków” i „messengerów”. Dzisiaj dla wielu z nas życie bez nieustającego dostępu do informacji, rozrywki czy sztuki jest niewyobrażalne. Szczególnie, że momentami coraz trudniej jest załatwić codzienne sprawy bez skorzystania ze smartfona. Wiadomości, rozmowy z najbliższymi, słuchanie radia oraz własnoręcznie robione zdjęcia czy filmy nigdy wcześniej nie były tak dostępne dla każdego. Jednak wszędzie tam, gdzie mamy nieograniczony dostęp do korzyści, czai się również niebezpieczeństwo. 

– O tym, jak świadomie korzystać ze smartfonów, poznać ich najważniejsze zalety, ale i radzić sobie z zagrożeniami, opowiemy podczas trzech spotkań, które między kwietniem a wrześniem tego roku przeprowadzimy dla mieszkańców Wyspy – mówi Adrian Werner, przedstawiciel gdańskiej firmy Werbrand – social media z wizją, której przedstawiciele poprowadzą zajęcia. – Zjawisko wykluczenia cyfrowego wciąż dotyka sporo osób, szczególnie w wieku powyżej sześćdziesięciu lat. Zaproszenie na warsztaty kierujemy właśnie do tej grupy mieszkańców Wyspy. 

Zespół Werbrand już od kilku lat aktywnie działa nie tylko na rzecz popularyzacji artystycznego wymiaru fotografii tworzonej wyłącznie przy użyciu urządzeń mobilnych (czyli smartfonów). – Naszą misją jest również popularyzowanie zasad bezpiecznego korzystania z internetu, który otacza nas dosłownie wszędzie – dodaje Maksymilian Kacperski z zespołu Werbrand opracowującego program zajęć. 

Czego dokładnie dowiedzą się uczestnicy i uczestniczki warsztatów?

1/ Jak zadbać o właściwe ustawienia w urządzeniach i dobre nawyki związane z hasłami dostępowymi – to podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. 

2/ Po co nam w smartfonach poczta e-mail oraz inne darmowe narzędzia od Google? 

3/ „Najlepszy aparat to ten, który mamy zawsze przy sobie” – warsztaty fotograficzne dla początkujących, czyli nauka obsługi aparatów wbudowanych w smartfony.

Zajęcia będą nastawione na praktykę, a wszystkie ćwiczenia seniorzy wykonają na własnym sprzęcie. Osoby chcące zapisać się na listę zainteresowanych udziałem w zajęciach proszone są o kontakt na adres e-mail: [email protected]

Warsztaty finansowane z Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej realizowanego przez Miasto Gdańsk w ramach Przygotowań do Światowego Jamboree 2027.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X