fbpx
Aktualności

Weekend Muzeów na Wyspie Sobieszewskiej

Weekend Muzeów to inicjatywa, która łączy instytucje kultury z całej Polski. W 15-16 maja można będzie wejść do nich na wystawy stałe lub wziąć udział w wydarzeniach specjalnych na żywo i/lub online. Podobnie na Wyspie Sobieszewskiej, gdzie program proponuje GAK Wyspa Skarbów.

Po rocznej przerwie Noc (Weekend) Muzeów powraca do GAK Wyspy Skarbów w ciekawej i bezpiecznej odsłonie. Po raz pierwszy w tym roku, otwarta będzie Galeria oraz Izba Pamięci Wincentego Pola. Przygotowany został także Quiz edukacyjny online z mini upominkami.


„Wiatr słaby czy umiarkowany?”
13-15.05. – online / 15.05. stacjonarnie / Izba Pamięci.

Czy wieża wiatrów istnieje naprawdę? Ile metrów na sekundę osiągnął Usain Bolt ustanawiając rekord świata na 100 metrów? Czy róża wiatrów to nazwa rośliny? Noc muzeów do doskonała okazja do wspólnego sprawdzenia swojej wiedzy. Niech żywioł wiatru nie będzie wam straszny. Jak wziąć udział w rodzinnych zmaganiach?

1. W dniach 13 – 14.05 opublikujemy 6 pytań na profilu społecznościowym GAK Wyspy Skarbów wraz z odpowiedziami do wyboru.
2. Prawidłowe odpowiedzi należy przesłać drogą mailową na adres [email protected] do dnia 14.05 do godz. 22.00.
3. Na pytania w dniu 15.05.2021 będzie można odpowiedzieć po fizycznym obejrzeniu wystawy „Wiatr słaby czy umiarkowany?” w Izbie Pamięci Wincentego Pola/Wyspa Skarbów GAK / ul. Turystyczna 3, Gdańsk w godz. 14.00-17.00
4. Dla pierwszych dziesięciu zdobywców największej ilości punktów Organizator przygotował upominki.

UWAGA: W trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo naszych pracowników w dobie pandemii COVID-19, udział w grze będzie możliwy po wcześniejszym zapoznaniu się z Regulaminem dostępnym w wydarzeniu
Ponadto w godz. 14:00-17:00 Zwiedzane Izby Pamięci Wincentego Pola
oraz wystawy „Wiatr słaby czy umiarkowany…?

Do czego służy anemograf? Czym różni się od anemometru? Jaką funkcję pełniły wiatrowskazy? Przybliżymy sylwetkę pewnego admirała, który zrewolucjonizował skalę siły wiatru oraz codzienną pracę meteorologa. Dowiemy się co łączyło Boreasza z Zefirem… Wystawa „Wiatr słaby czy umiarkowany?” prezentowana jest w formie hybrydowej na kanałach społecznościowych facebook: Wyspa Skarbów GAK oraz Wincenty Pol na Wyspie oraz stacjonarnie do 30.06.2021.


Isola Felice – Wyspa Szczęśliwa.
Wystawa malarstwa Doroty Białczak / Galeria Wyspy SKarbów GAKIsola Felice – Wyspa Szczęśliwa to wystawa szczególna. Jest malarskim zapisem zmieniających się krajobrazów Wyspy Sobieszewskiej – otaczającej ją zatoki, rzeki oraz pól. 27 obrazów powstało w przeciągu 2 miesięcy stając się dowodami na istnienie, na zmianę, na uważność. To także próba zwrócenia uwagi odbiorcy na widziane przez autorkę cuda wyspiarskiej przyrody. Dorota Białczak – rzeźbiarka, konserwatorka, kuratorka, uprawiająca ceramikę oraz fotografię artystyczną, a także malarstwo. Zajmuje się animacją kultury i arteterapią. Mieszkanka Wyspy Sobieszewskiej.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X