fbpx
Aktualności

Wiosenne spacery Lokalnych Przewodników i Przewodniczek

Reżim sanitarny, ograniczona liczba osób i zapisy obowiązują podczas wiosennych, specjalnych spacerów Lokalnych Przewodników i Przewodniczek. Od 28 kwietnia, na https://ikm.gda.pl/zapisy2021/, trwa rejestracja chętnych na wyjątkowe spotkania. Wśród propozycji m.in.: szlakiem przedwojennych restauracji i pensjonatów w Sobieszewie – park zdrojowy w Bohnsack.

Już w kwietniu ruszyły eksperckie wykłady i spotkania online Lokalnych Przewodników i Przewodniczek. Przygotowują osoby oprowadzające do letniego sezonu regularnych alternatywnych spacerów i otwarte są dla wszystkich chętnych. Od 28 kwietnia można zapisywać się na wiosenne, specjalne spacery, które odbywają się w maju i w czerwcu w kilku dzielnicach: Oliwie, Nowym Porcie, Oruni, Dolnym Mieście i Wyspie Sobieszewskiej.

– Spacery tematyczne są wyjątkową okazją do poznania mniej znanych wątków z historii gdańskich dzielnic, dawnych i obecnych mieszkańców, przyrody, jaką można znaleźć w mieście. Są świetnym sposobem spędzenia czasu w ciekawy sposób i na poczucie się turystą we własnym mieście – mówi Barbara Sroka z Instytutu Kultury Miejskiej. 

Rejestracja na spacery i spotkania, które odbywać się będą w reżimie sanitarnym i przy ograniczonej liczbie osób, dostępna jest online: https://ikm.gda.pl/zapisy2021/. Punkt Informacji Kulturalnej prowadzi zapisy dla osób bez dostępu do internetu oraz udziela informacji od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 18.00, telefon nr 664 976 052.

Regularne, letnie, alternatywne spacery po Zaspie, Biskupiej Górce, Dolnym Mieście, Nowym Porcie, Oruni, Oliwie i Wyspie Sobieszewskiej ruszą w lipcu. Również będą obowiązywały na nie zapisy. 

Wyspa Sobieszewska – spacery (obowiązują zapisy, od 28 kwietnia)

  • O trudnej sztuce połowu bursztynu, Sylwester Malucha. (Datę podamy wkrótce na www.ikm.gda.pl/zapisy2021, spacer planowany był na 8 maja). 
  • 15 maja, godz. 11:00 Szlakiem przedwojennych restauracji i pensjonatów w Sobieszewie. Park zdrojowy w Bohnsack, Bartosz Gast 
  • 22 maja, godz.10:00 Co wiemy o lesie…? Fakty i mity… Katarzyna Mruk 
  • 29 maja, godz.10:30 Okiem, uchem, z lupą i lornetką, czyli przyrodniczy spacer po Ptasim Raju, Ewelina Kurach 
  • 12 czerwca, godz. 11:00 Fauna i flora Ujścia Wisły, Jan Wilkanowski 

Przypominamy, że dla wspólnego bezpieczeństwa, w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, uczestnicy spacerów zobowiązani będą do zasłaniania ust i nosa oraz przestrzegania dystansu społecznego – odległość co najmniej 1,5 m. Szczegółowy regulamin spacerów dostępny na: https://ikm.gda.pl/zapisy2021/ oraz w siedzibie IKM.

Partnerami projektu w dzielnicach są: Stowarzyszenie Opowiadacze Historii Dolnego Miasta w Gdańsku, Fundacja Wspólnota Gdańska w Oliwie, grupa Od Wyzwolenia do Wolności w Nowym Porcie, Stacja Orunia GAK i Wyspa Skarbów na Wyspie Sobieszewskiej.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X