fbpx
Aktualności

Wizyta studyjna w Krynicy Morskiej

Jak pracuje samorząd Krynicy Morskiej, czy biblioteka może pełnić inne funkcje, np. domu kultury i po co zakładać Lokalna Organizację Turystyczną. Mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej – dwadzieścia siedem osób, w tym emeryci, członkowie rady dzielnicy, GAK-u, Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej, Lasów Państwowych o Ochotniczej Straży Pożarnej wzięli udział w wizycie studyjnej.

W piątek przyglądali się pracuje samorząd Krynicy Morskiej. Specyfikę miasta, jego wydatków i funkcjonowania pod czas specjalnej prelekcji przybliżyły: Sekretarz Miasta Sekretarz Miasta Krynica Morska – Jolanta Kwiatkowska i Przewodnicząca Rady Miejskiej Pawłowska Teresa Maria. Można się było dowiedzieć miedzy innymi jak władze miasta współpracują z Lasami Państwowymi i lokalnymi organizacjami pozarządowymi podczas przygotowywania inwestycji.

Potem uczestnicy wizyty zobaczyli jak funkcjonuje miejska biblioteka. Można tam nie tylko wypożyczać książki. Biblioteka pełni też funkcję domu kultury. Znajduje się tam wielka sala, która może być wykorzystywana zarówno do zajęć np. tanecznych jak i do organizowania różnego rodzaju imprez. Placówka w sezonie pełni też role informacji turystycznej.

Uczestnicy wizyty zobaczyli też jak funkcjonuje w Krynicy Ochotnicza Straż Pożarna.

Drugiego dnia odbyła się wycieczka na wydmę Wielbłądzi Garb. Na Mierzei Wiślanej, zaledwie 2 kilometry za Krynicą Morską znajduje się najwyższa w Europie stała wydma. Władze miasta wybudowały tam platformę widokową.

Potem w Katach Rybackich odbyło się spotkanie z przedstawicielami Lokalnej Organizacji Turystycznej Sztutowo. Opowiadali oni jak funkcjonują, co im się udało zmienić w miejscowości i jakie atrakcje dla mieszkańców i turystów przygotować w ciągu roku. Wizytę studyjną zakończyło spotkanie z Fundacją Strefa Mocy w bibliotece Kątach Rybackich. Anna i Artur Milarscy opowiadali o swojej sztandarowej imprezie Festiwalu Latawców.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X