fbpx
Aktualności

Wygraj tablet, uchwyć piękno Wyspy Sobieszewskiej!

Ten rok należy do Wyspy Sobieszewskiej. Miasto Gdańsk postawiło na promocję tej wyjątkowej dzielnicy Gdańska w związku z planowanym na wyspie Światowym Jamboree Skautowym w 2023 roku. Kampanii promocyjnej towarzyszy wakacyjny konkurs fotograficzny na łamach www.trojmiasto.pl, w którym można wygrać tablet.

Choć sprawa przyjazdu 40 tysięcy skautów ze 160 krajów świata na Wyspę Sobieszewską nie jest jeszcze przesądzona, a do zlotu pozostało ponad pięć lat, miasto Gdańsk zaczyna promować tę dzielnicę jako idealne miejsce na organizację światowej imprezy. O wyspie zaczyna się robić głośno. Doskonale znana mieszkańcom Gdańska dzielnica, doceniana za panujący na niej spokój, staje się coraz bardziej popularna wśród turystów. Dla gości z głębi Polski jest wciąż nieodkrytym lądem, kojarzonym przede wszystkim z bursztynowym zakątkiem i ciszą. Dla gdańszczan stanowi idealne miejsce na weekendowy wypad.

Na wyspę przyciąga ludzi piaszczysta szeroka plaża, malowniczy krajobraz, siedliska ptaków. Z dala od miejskiego zgiełku i tłumów plażowiczów, można tu odpocząć, uprawiać sporty wodne, korzystać z leśnych ścieżek edukacyjnych, odkrywać zakątki wyspy, poznawać historię dzielnicy i jej mieszkańców.

Pomysłów na szerszą promocję wyspy szuka nie tylko Gdańsk, ale także Związek Harcerstwa Polskiego, który razem z miastem kandyduje do organizacji Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku. Pomysły powinny uwzględniać potencjał przyrodniczo-kulturowy, zrównoważony rozwój turystyki i rekreacji, działania przyjazne środowisku naturalnemu oraz działania mogące przynieść korzyści społeczno-ekonomiczne mieszkańcom dzielnicy.

 

– Nasze tegoroczne działania promocyjne ukierunkowane są na Wyspę Sobieszewską, gdyż to piękne miejsce wciąż jest nieodkryte. Staramy się zwracać uwagę mieszkańców i turystów na jego walory i położenie. Przygotowaliśmy nowy folder promocyjny, który wkrótce trafi do punktów informacji turystycznej, pracujemy nad spotem, którego tłem będą plenery Wyspy Sobieszewskiej. Już 15 lipca odbędzie się dzień otwarty Wyspy, a 16 sierpnia wydarzenie związane z wyborem miejsca organizacji Światowego Jamboree Skautowego. To tylko niektóre elementy układanki, z której budujemy w tym roku obraz zatytułowany “Nieodkryte piękno Wyspy Sobieszewskiej” – mówi Anna Zbierska, Dyrektor Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.

Jednym z pomysłów promocyjnych, w który mogą zaangażować się gdańszczanie i turyści, jest wakacyjny konkurs fotograficzny. Wystarczy pojechać na Wyspę Sobieszewską, zinterpretować hasło konkursowe “Uchwyć piękno Wyspy Sobieszewskiej” i zamieścić 1-2 zdjęcia na stronie konkursu w terminie do 24 lipca. Uwaga! Zdjęcia muszą być zrobione w terminie między 30 czerwca a 24 lipca! W konkursie zostanie wyłonionych dwóch zwycięzców. Jednego wskaże jury, drugiego wybiorą czytelnicy Portalu. Obaj laureaci otrzymają w nagrodę tablet.

Bohaterem zdjęcia może być plaża, para zakochanych na tle zachodzącego słońca, dziecko wbiegające do wody, motyw przyrodniczy, krajobraz lub wakacyjne aktywności. Temat jest szeroki, więc liczy się pomysł i kreatywne podejście. Rodzaj sprzętu nie ma większego znaczenia – zdjęcia można robić nie tylko profesjonalnym aparatem, ale też smartfonem lub tabletem.

Ludzie lubią dzielić się zdjęciami miejsc, w których miło spędzają czas. Wiosną zorganizowaliśmy Instameet dla miłośników Instagrama, podczas którego powstało wiele ciekawych zdjęć. Na pewno podzielimy się nimi w mediach społecznościowych. Mamy nadzieję, że ciekawe fotki, jakie wpłyną na konkurs fotograficzny na stronie Trojmiasto.pl obiegną internet – dodaje Anna Zbierska.

Głosowanie internautów na najlepsze zdjęcie będzie trwało od 25 lipca do 31 lipca. Szczegóły w regulaminie konkursu: http://www.trojmiasto.pl/konkurs-wyspa/regulamin/#regulamin.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X