fbpx
Aktualności

Wyspa fotografów. Wystawa mieszkańców

Wystawa „Wyspa Fotografów” to podróż przez piękno i życie na Wyspie Sobieszewskiej, z perspektywy różnych pokoleń. Zdjęcia i filmy wykonane przez uczestników podczas cyklu warsztatów trwających od kwietnia do września 2023 r. ukazują jej urokliwe walory, historię i codzienne życie jej mieszkańców. Wernisaż odbędzie się 3 października o godz. 18.00 w Wyspie Skarbów GAK.

Pierwszym etapem działania były warsztaty dla dorosłych i młodych mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej. Celem trzech warsztatów dla osób w wieku senioralnym, przeprowadzonych pod hasłem „Seniorzy z Wyspy, smartfony w dłoń!” było przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu obywateli Wyspy Sobieszewskiej oraz nauka nowych umiejętności i odkrywanie niepoznanych dotąd własnych talentów. We wrześniu, podczas ostatniego ze spotkań, odbyła się sesja portretowa – seniorki i seniorzy wystąpili w niej zarówno w roli modeli, jak i fotografów, czego efekty również zobaczycie podczas wystawy.


Uczestnicząca w warsztatach młodzież, w większości skupiona wokół drużyn: harcerskiej oraz pożarniczej, poznawała miejsca niedostępne dla licznie odwiedzających Wyspę turystów. Grupa podczas intensywnej wycieczki zwiedziła Zbiornik Wody Kazimierz, śluzę oraz zagrodę gburską w Przegalinie. Z każdego z tych miejsc młodzi mieszkańcy Wyspy przywieźli samodzielnie zebrane materiały foto i wideo. 

Warsztaty przygotowali oraz przeprowadzili Adrian Werner oraz Maksymilian Kacperski z agencji kreatywnej „Werbrand – social media z wizją”.

W warsztatach udział wzięli: Koło Emerytów i Rencistów nr. 6 Bursztynek, 67 Gdańska Drużyna Harcerska “Watra” im. Jadwigi Orłowiczówny, Młodzieżowa Straż Pożarnicza OSP Sobieszewo. 

Warsztaty i wystawa dofinansowane są z Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej realizowanego przez Miasto Gdańsk w ramach Przygotowań do Światowego Jamboree 2027.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X