fbpx
Aktualności

Wyspa O-Cup i Hapruś. Orientuj się!

Wyspa O-Cup to początek sezonu biegów na orientację po Wyspie Sobieszewskiej. Impreza organizowana przez Harpagan Gdańsk 11-12 marca wciąż czeka na uczestników i uczestniczki, zachęcamy do zapisów! Dla osób, które chcą spędzić ten weekend aktywnie i rodzinnie przygotowano dwie trasy Harpusia: w okolicy Orlinek i w okolicy Świbna. Dla mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej udział w Harpusiach jest bezpłatny!

Wyspa O-Cup 2023 skupia się na wschodniej części Wyspy Sobieszewskiej. Teren charakteryzuje się miejscami bardzo drobną mikrorzeźbą (szczególnie nadmorski fragment północno-wschodni w Świbnie), las – przeważa bór sosnowy, ale występują fragmenty lasów mieszanych, terenów otwartych i młodników – w większość bardzo dobrze przebieżny. Na trasach będzie, gdzie się rozpędzić! W północnych częściach mapy przeważa teren wydmowy, co odczujecie pod stopą.

ZAPISY NA ZAWODY Wyspa O-Cup.

Młodsi i początkujący mogą być spokojni – mimo skomplikowanej rzeźby, występuje gęsta sieć dróg i ścieżek, co pozwoli wybrać bezpieczne miejsca ataku na punkt kontrolny. Teren zawodów pomoże najmłodszym jeszcze lepiej zrozumieć elementy rzeźby terenu, to co zobaczycie na mapie, będzie bardzo wyraźnie widoczne w terenie!

Ambitni i zaawansowani uczestnicy będą mieli przyjemność i satysfakcję z pokonywania trudnych przebiegów po elementach i „na kreskę”.

Zawody odbywają się w terenie bezpośrednio przylegającym do lasów wrześniowych Mistrzostw Polski w nocnym i średnim biegu na orientację. Zawody te odbędą się po drugiej stronie Wisły w Mikoszewie i Jantarze. Mapy na Wyspę oraz MP wykonywane są przez Jacka Morawskiego, każdy zawodnik Wyspy będzie więc mógł poznać warsztat wykonania map i dowiedzieć się, co go czeka za parę miesięcy!

HARPUŚ W ORLINKACH I ŚWIBNIE

Ruszaj z mapą po przygodę! Organizatorzy Wyspa O-Cup dbają także o amatorów biegów na orientację. 11 i 12 marca zapraszają grupy przyjaciół, rodziny z dziećmi, młodszych i starszych na Harpusie – dzielnicowe imprezy na orientację o niskim poziomie trudności. 😉

Dla każdego przygotowana będzie kolorowa, profesjonalna mapę do biegu na orientację z ciekawymi trasami, a po powrocie na metę czekać będą dyplomy, poczęstunek i inne atrakcje!

Mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej biorą udział w Harpusiach bezpłatnie!

Zapisy: https://www.harpagan.pl/harpus/zgloszenia/.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X