fbpx
Aktualności

Wyspa Sobieszewska z ilustrowaną mapą

Fundacja Family Challenge przygotowała ilustrowaną mapę Wyspy Sobieszewskiej, dzielnicy Gdańska, której linią brzegową jest 11 kilometrów piaszczystych plaż, a oblewają ją wody ujścia Wisły, Martwej Wisły i Wisły Śmiałej oraz Zatoki Gdańskiej. To wydawnictwo, które przyda się każdemu – turystom i mieszkańcom, którzy chcieliby lepiej poznać Wyspę i jej zakamarki. Znajdziemy na niej szlaki rowerowe, atrakcje i ważne miejsca dzielnicy. Jeszcze w sierpniu bezpłatna mapę znajdzie się na Wyspie Sobieszewskiej oraz na stronie gdanskwyspasobieszewska.pl.

Punkty dystrybucji mapy:

  • Punkt Informacji Turystycznej, ul. Turystyczna 1 – od środy 17.08 do 31 sierpnia (punkt kończy swoją działalność z końcem wakacji).
  • Wyspa Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3 – od środy 17.08
  • OSP Sobieszewo, ul. Turystyczna 28 – w czwartek 18.08, w godz. 18-20 (podczas spotkania na temat strategii Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej).

– Mapa Wyspy Sobieszewskiej powstała przede wszystkim z myślą o dzieciach i rodzinach. To wyjątkowa publikacja, która ułatwi odkrywanie wciąż mało znanych miejsc i tajemnic Wyspy Sobieszewskiej – mówi Paweł Fąferek, pomysłodawca projektu i Prezes Fundacji Family. – Mapa, dzięki świetnym ilustracjom Joanny Grudnik, utrzymana jest w bardzo przyjaznej, przejrzystej i popularnej wśród najmłodszych szacie graficznej. Część merytoryczną konsultowaliśmy z wieloma osobami, które są skarbnicami wiedzy o przyrodzie, historii i turystyce Wyspy. Dzięki temu powstała najbardziej aktualna, praktyczna i bogata w ciekawostki mapa Wyspy Sobieszewskiej.

POBIERZ MAPĘ.

Na mapie zaznaczone są miejsca, które warto znać i zobaczyć na Wyspie Sobieszewskiej. Pomoże w odkrywaniu historii dzielnicy i jednocześnie odpowie na praktyczne pytania o wejścia na plażę, parkingi czy ścieżki rowerowe. Znajdziemy na niej ilustracje chat i domów, które zachowały swój oryginalny wygląd i nadają charakteru dzielnicy. Poznamy także najważniejsze gatunki ptaków pojawiające się w rezerwatach Ptasi Raj i Mewia Łacha. Całość jest kolorowa, czytelnie opisana i zachęca do odwiedzenia Wyspy.

Warto dodać, że wkrótce, w ramach projektu nowych wydawnictw o Wyspie Sobieszewskiej, pojawią się, skierowane do dzieci i młodzieży, kolejne publikacje – gry, łamigłówki i książki.

Ilustrowana mapa Wyspy Sobieszewskiej powstała w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej prowadzonego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego 2027. Od połowy sierpnia dostępna będzie w wersji drukowanej na Wyspie Sobieszewskiej. O możliwościach odbioru poinformujemy na stronie na Facebooku „Teraz Wyspa Sobieszewska”: https://www.facebook.com/TerazWyspaSobieszewska.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X