fbpx
Aktualności

Z aplikacją po Wyspie Sobieszewskiej

Wybieracie się na Wyspę i chcecie poznać historię i tajemnice tego miejsca? Pobierzcie aplikację “Wyspa Sobieszewska” na telefony z systemem Android. W aplikacji, przygotowanej przez Stowarzyszenie Wyspa, znajdziecie wiele informacji o teraźniejszości i przeszłości Wyspy Sobieszewskiej, aby pobudzić Was do odkrywania  miejsca, które odwiedzacie.

Ten rok jest wyjątkowy ze względu na 125 rocznicę powstania Wyspy, oraz mnogość imprez, które na Wyspie się odbędą. Aplikacja ma nie tylko promować miejsce, ale również pomóc nie przegapić tego, co się wydarzy. Powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Wyspa, a jej celem jest propagowanie, również tych mniej znanych atrakcji tego malowniczego miejsca. 

– Jest wiele źródeł informacji o Wyspie dostępnych online. Jest strona gdanskwyspasobieszewska.pl, Wikipedia, wyspa.pl i wiele innych. Chcieliśmy wszystkie informacje zebrać w jednym miejscu i udostępnić z poziomu ekranu smartfona – opowiada Radek Smilgin, pomysłodawca aplikacji i członek Stowarzyszenia Wyspa.

W aplikacji znajdziecie wiele informacji o teraźniejszości i przeszłości Wyspy Sobieszewskiej, aby pobudzić Was do odkrywania  miejsca, które odwiedzacie. Co w niej jest:

– Najważniejsze wydarzenia, które czekają na gości. Warto podkreślić, że większość z nich jest darmowa.

– Obiekty warte odwiedzenia. Wśród nich są tak oczywiste jak śluza w Przegalinie, rezerwaty czy Forsterówka, ale również mniej znane, jak terminal lotniczy (!), fortyfikacje po dywizjonie rakietowym, stele, czy tańczący las.

– Inspiracje dla wycieczek po Wyspie zarówno pieszych, rowerowych jak i samochodowych.

– Miejsca noclegowe oraz restauracje wraz z oferowanymi zniżkami.

– Wszystko co trzeba wiedzieć o transporcie na i po Wyspie, w tym tramwaj wodny, rower, samochody oraz to gdzie je zostawić.

Oprócz tego aplikacja wyposażona jest w mapę atrakcji, która pokazuje co znajduje się w okolicy, którą właśnie odwiedzacie.

– Gdańszczanie myślą o Wyspie głównie w perspektywie całodniowego wypadu na dzikie plaże oraz zjedzenia rybki w pięknych okolicznościach przyrody. Turyści z Polski i świata, którzy przyjeżdżają tu na dłużej, postrzegają Wyspę jako miejsce spokojnego plażowania i punkt wypadowy do Trójmiasta. – mówi Radek. – Często nasi goście nie zdają sobie sprawy, ile ciekawych rzeczy można na Wyspie odwiedzić i zobaczyć. Kiedy zbieraliśmy materiał na naszą aplikację okazało się, że na pełne odkrycie Wyspy może nie starczyć nawet tydzień. A jeszcze wszystkiego w niej nie opisaliśmy!

Aplikację można pobrać ze strony: https://play.google.com/store/apps/details?id=guide.travel.sobieszewska.app

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X