fbpx
Aktualności

Żeglowali po Martwej Wiśle [FOTORELACJA]

2 i 3 października mieszkańcy Gdańska skorzystali z bezpłatnych pływań po Martwej Wiśle. W godzinne rejsy zabrali ich harcerze i harcerki Chorągwi Gdańskiej ZHP. Łącznie, w ciągu weekendu, z atrakcji skorzystało ok. 250 osób. Łódki wyruszały z nowej przystani na Wyspie Sobieszewskiej zlokalizowanej przy ul. Nadwiślańskiej. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej przygotowującego lokalną społeczność do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku. 

Każdego dnia pięć jednostek zabierało na pokład pięcioosobowe załogi w godzinne rejsy. Obowiązywały wcześniejsze zapisy, a chętnych było nieco więcej niż miejsc. Na miejscu uczestnicy otrzymywali kapoki, byli dzieleni na załogi, otrzymywali przydział do konkretnego sternika jachtowego i ruszali na żeglarską przygodę. W sobotę nieco dmuchało, niedziela okazała się słoneczna. Rejsy były okazją by spojrzeć na Wyspę Sobieszewską od strony wody, docenić jej walory przyrodnicze, a także dowiedzieć się więcej na temat nowych inwestycji i działaniach lokalnej społeczności. Podczas rejsu harcerze dzielili się swoją wiedza z zakresu żeglarstwa, opowiadali o Wyspie Sobieszewskiej i zmianach jakie na niej się zadziały przy okazji wydarzeń harcerskich (Zlot ZHP Gdańsk 2018) oraz o nadchodzącym Światowym Jamboree Skautowym w 2027 roku.

Wydarzenie było także okazją do skorzystania z nowej przystani przy ul. Nadwiślańskiej. Może przy niej zacumować do 73 jednostek, posiada zaplecze sanitarne, bosmanat, wiatę grillową, salę szkoleniową. Inwestycja ta wzmacnia markę Wyspy Sobieszewskiej jako miejsca atrakcyjnego turystycznie, przyjaznego miłośnikom żeglarstwa, otwartego na wodę. Razem z ostatnio otwartą przystanią kajakową na Młynówce jest częścią strategicznych działań poprawiających infrastrukturę wodną na Wyspie Sobieszewskiej.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X