fbpx
Aktualności

Znamy program Karnawału Latawców 2018!

Karnawał Latawców na Wyspie Sobieszewskiej to familijna impreza wielopokoleniowa, przyciągająca całe rodziny chcące spędzić niedzielne, majowe na świeżym powietrzu. Hasło przewodnie IV edycji Festiwalu to Podniebna Orkiestra. Już teraz zaplanuj 27 maja na Wyspie! 

Stwórz latawiec, weź udział w ciekawych zajęciach i wygraj konkurs!

Całemu wydarzeniu towarzyszy KONKURS na najciekawszy latawiec nawiązujący do tematu Festiwalu. Rywalizacja konkursowa skierowana jest do lokalnej społeczności, gdańszczan oraz wszystkich hobbystów i amatorów podniebnych konstrukcji.

Dzięki zaangażowaniu Partnerów i organizacji ekologicznych łączymy zabawę latawcami ze sztuką, tworzymy przestrzeń autentycznego kreatywnego relaksu. Uczestnictwo w festiwalu to nie tylko beztroska, nadmorska zabawa, lecz także nauka o przyrodzie w ciekawy i przyjemny sposób. Poznaj program Karanawału Latawców 2018!

Strefa Relaksu

Czy muszla kojarzy Ci się tylko z koncertem w plenerze? Duże, mikroskopijne, perłowe, szare, wielobarwne i dźwięczne… Chętnie przywozisz z nad morza, ale czy wiesz jakie zwierzę w nich mieszkało? Poznaj małże i ślimaki, które zostawiają swoje muszle na polskich i egzotycznych plażach. Postaraj się odnaleźć na nowo ich niezapomniane brzmienie…

Prowadzenie: biolodzy ze Stacji Biologicznej Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, którzy podzielą się swoją cenną wiedzą o otaczającej nas przyrodzie.
„Uczymy jak podglądać naturę przez soczewkę mikroskopu, przez lornetkę, jak dostrzegać piękno i harmonię świata w rezerwacie przyrody, w kropli wody oraz na własnym podwórku”.
http://www.stacjabiologiczna.ug.edu.pl/
https://www.facebook.com/stacjaug/

Harfy wiatru – warsztaty dźwiękowe

Zapraszamy do wspólnego konstruowania, nasłuchiwania i zabawy! Wykorzystamy siłę wiatru, aby wspólnie stworzyć wielkoformatową grającą instalację. Bezpośrednio na plaży powstanie efemeryczny „labirynt” dźwięków, w którym – kto wie – może krył się będzie… niesłyszalny Minotaur? Działanie realizowane w ramach projektu „Ucho w wodzie. Wyspa-Gra” dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

Prowadzenie: stowarzyszenie Sztuka Cię Szuka, autorzy kilkuletniego, multidyscyplinarnego projektu „Ucho w Wodzie, czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej” (warsztaty, spacery dźwiękowe, tworzenie rzeźb kinetycznych, wystawy i dźwiękowe instalacje site-specific) o charakterze artystyczno-społecznym eksplorującego audiosferę Wyspy Sobieszewskiej.
www: https://uchowwodzie.wordpress.com/
fb: https://facebook.com/uchowwodzie/

 

Gra-słów strefa literackiego wyciszenia i muzycznych inspiracji.

Na stoisku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku wszystko będzie GRAĆ…
jeśli wiecie, co znaczy „kocia muzyka” i na jakim instrumencie grał Janko Muzykant, koniecznie weźcie udział w naszym muzyczno-literackim quzie!

Spragnionych umysłowej gimnastyki zapraszamy do udziału w konkursie układania melodyjno-instrumentalnych moskalików… „Muzyczne moskaliki”, nie chodzi tu o śledziki w occie, a o gatunek literacki, powstały w XX w, rozpropagowanie którego przypisuje się Wisławie Szymborskiej. W zaciszu naszego namiotu zachęcamy do tworzenia krótkich, dowcipnych wierszyków o tematyce muzycznej. Prace zaprezentujemy w filii WiMBP nr 48 (ul. Turystyczna 3, Wyspa Sobieszewska), a najzabawniejsze nagrodzimy drobnymi upominkami!

Małych miłośników muzyki i instrumentów wszelkiego typu zapraszamy do cichego zakątka, w którym będzie można posłuchać literackich kompozycji czytanych przez jednego z gdańskich aktorów (niepodzianka!).

Jeśli zasiądziecie do naszego stolika, zapraszamy do rozgrywek zarówno małych graczy, jak i całe rodziny uwielbiające baśnie i układanie puzzli familijnej gry – „Mistrz bajek”;manualne muzyczne makijaże – KOLORatura i barwna kompozycja gwarantowana!

Prowadzenie: http://www.wbpg.org.pl/filia_nr_48
https://www.facebook.com/BibliotekaPublicznaGdansk/

Orkiestra na żywo
nauka festiwalowej piosenki i budowy prostych instrumentów.

Lubisz śpiewać i występować na scenie? Dołącz do chóru „Orkiestronautów”! W programie nauka „hymnu” festiwalu.

Prowadzenie: Joanna Przyborowska, instruktor zajęć stałych „Wyspy Skarbów” GAK – wokalistyka.

Strefa aktywności

Warsztaty tworzenia latawców

Poznajemy tajniki budowania podniebnych konstrukcji, tak by ich puszczanie sprawiło dużo frajdy! GWARANTUJEMY, że latawce wykonane podczas warsztatów z Fundacją Strefa Mocy z pewnością uniosą się w powietrzu!

Prowadzenie: Fundacja Strefa Mocy co roku uczestniczy w festiwalach i różnych imprezach z latawcami w całej Polsce. Jednym z głównych celów Fundacji Strefa Mocy jest promowanie latawców jako formy rodzinnej rekreacji na świeżym powietrzu oraz rozwój sportów latawcowych.
http://www.fundacjastrefamocy.pl/

Bezpieczni na plaży
Edukacyjny pokaz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku.

Prezentacja udzielania pierwszej pomocy obsługa koła ratunkowego, poznanie zasad bezpiecznego korzystania z relaksu nad wodą.
http://gdanskiewopr.pl/

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X