fbpx
Aktualności

Podniebny Bazar i Balloon Festival z okazji 125-lecia Wyspy Sobieszewskiej

Podniebny Bazar, Balloon Festival i rodzinny piknik – to główne wydarzenia zaplanowane na 5-6 września 2020 roku uroczystości związane ze 125. urodzinami Wyspy Sobieszewskiej. Dokładna rocznica wypadła 31 marca, jednak epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów.

O atrakcjach związanych ze świętowaniem urodzin poinformowano podczas konferencji na Stadionie Energa Gdańsk w środę, 19 sierpnia przy okazji wstępnego podsumowania Jarmarku św. Dominika. Urodziny wyspy to przede wszystkim rodzinny piknik dla jej mieszkańców, gości z Trójmiasta i przyjezdnych. 

Za datę powstania Wyspy Sobieszewskiej przyjmuje się 31 marca 1895 roku, kiedy fragment mierzei, położonej na wschód od Gdańska, został bezpowrotnie oddzielony od jej pozostałej części, która dziś nazywana jest Mierzeją Wiślaną.

Szczegółowy harmonogram dwudniowych urodzin wyspy poznamy pod koniec sierpnia. Wiadomo już, że zaplanowano strefę gastronomiczną i strefę relaksu, możliwość spróbowania  specjałów z wielu barobusów, grill i atrakcje dla młodszych i starszych, takie jak np. warsztaty latawcowe. Organizatorzy zapewniają, że wszystkie przedsięwzięcia zostaną zorganizowane zgodnie z reżimem sanitarnym obowiązującym w związku z pandemią. 

W tym samym terminie odbędzie się także Balloon Festival – pierwsze tego typu wydarzenie w Trójmieście. Uczestnicy urodzin będą świadkami rywalizacji ścigających się balonów, skoków spadochronowych i zawodów lotniczych.

 – Festiwal balonowy to wydarzenie, którego w Polsce nie było – powiedział Bartosz Oberski, dyrektor Zawodów Festiwalu Balonowego na Wyspie Sobieszewskiej. – To na pewno będzie wielka atrakcja dla mieszkańców i gości, bo balony są atrakcją samą w sobie, widoczne z każdego miejsca, lubiane przez wszystkich, dzieci i dorosłych. Chcemy współpracować ze społecznością Wyspy Sobieszewskiej, dlatego cieszymy się, że w ten sposób możemy świętować urodziny tego miejsca.

Jak mówią organizatorzy, obserwarcja lotu balonu to niezapomniane przeżycie, widzowie znają tylko miejsce startu, punkt lądowania balon “wybiera” sobie sam. 

Sponsorzy wydarzenia Podniebny Bazar: Saur Neptun Gdańsk, Fundacja Gdańska
Partnerzy wydarzenia Podniebny Bazar: Miasto Gdańsk, Wyspa Sobieszewska, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy GDN, Gdańskie Autobusy i Tramwajee, Visit Gdansk, Hampton by Hilton Gdańsk Old Town, GAK Wyspa Skarbów, SUEZ Północ, Okocim, Pepsi
Wystawcy wydarzenia Balloon Festival: Aeroklub Gdański, Dream Balloon, Dron Festiwal, Lukasz Czepiela

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X