fbpx
Aktualności

Prom Świbno-Mikoszewo już czynny!

30 maja rozpoczęła swoją działalność przeprawa promowa ze Świbna do Mikoszewa. Prom pływa od poniedziałku do niedzieli od godz. 7.00 do 21.00. Mogą skorzystać z niego piesi, rowerzyści oraz kierowcy samochodów. Stali mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej oraz gminy Stegna płacą tylko 50% ceny!

Prom “Świbno” jest promem linowym, prowadzonym przez linę zamocowaną z obu stron rzeki. Jego napęd stanowi statek-holownik, który płynie obok. Tradycja pływania promu między Świbnem a Mikoszewem sięga roku 1895, kiedy to przekopano nowe ujście Wisły i zaistniała potrzeba komunikacji wodnej. Przeprawa promowa na obecnym odcinku działa od 1945 r.

W okresie 30 maja – 30 września prom kursuje w godzinach 7:00 – 21:00.

*) Od godziny 7:00 kursy wg rozkładu odbywają się co 30 minut. Jeżeli samochodów jest więcej niż jesteśmy w stanie pomieścić, to przechodzimy w trym wahadłowy i pływamy non stop, aż przewieziemy wszystkich chętnych.

*) Podana godzina dotyczy odjazdu promu od strony Świbna w kierunku Mikoszewa. Po przybyciu do Mikoszewa następuje przeładowanie i prom nie czeka do “piętnaście po” ale od razu wraca do Świbna. Jeżeli o wyznaczonej godzinie po obu stronach nie ma chętnych, to kurs nie odbywa się.

CENNIK. (Uwaga: stali mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej i gminy Stegna płacą 50% ceny!)

Samochód osobowy: 20 zł (pasażerowie wliczeni w cenę)

Kamper/bus: 30 zł (pasażerowi wliczeni w cenę)

Motocykl: 10 zł (motocyklista + pasażer wliczeni w cenę)

Rower: 5 zł (rower+rowerzysta)

Pieszy: 4 zł (pasażer promu bez pojazdu)

Autobus: 200 zł (pasażerowie wliczeni w cenę)

Sam. dostawczy: 30 zł

Sam. ciężarowy: 150 zł

Przyczepa mała: 20 ł

Przyczepa duża: 100 zł

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X