fbpx
Aktualności

Rodzinne spacery z Plentym. Gra i konkurs z nagrodami

Czy to właśnie w Gdańsku ukryto Bursztynową Komnatę? Interaktywna gra z fabułą osnutą wokół tajemniczego skarbu Wyspy Sobieszewskiej, z Ludwikiem Plentym, wybitnym polskim podróżnikiem i poszukiwaczem przygód, jako przewodnikiem to propozycja VisitGdańsk i Miasta Gdańska na rodzinną wędrówkę po tej dzielnicy. Na osoby, które zdobędą najwięcej punktów w grywalizacji za pomocą aplikacji, czekają atrakcyjne nagrody związane ze 125-leciem Wyspy Sobieszewskiej. Nowa, konkursowa odsłona gry miejskiej rusza 8 czerwca i trwa do końca miesiąca. #CzasNaGdansk!

Jak uatrakcyjnić rodzinne spacery? Z rozwiązaniem przychodzi bezpłatna aplikacja VisitGdańsk – Questy Gdańsk! Wystarczy pobrać ją ze sklepu i skorzystać trzech tras po Wyspie Sobieszewskiej. Każda z nich pokazuje inną część dzielnicy, a zadania i zagadki prowadzą nas po śladach Ludwika Plentego, który wpadł na trop Bursztynowej Komnaty. To #CzasNaGdansk!

Gdzie został ukryty ten wyjątkowy skarb, arcydzieło sztuki bursztynniczej? Podążając za wskazówkami pozostawionymi przez podróżnika, mamy szansę na jej odnalezienie! W związku ze 125-leciem Wyspy Sobieszewskiej osoby, które w czerwcu wezmą udział w grze zdobędą jubileuszowe upominki. Co tydzień, dla najlepszych poszukiwaczy skarbu, przewidziano zestaw składający się z: plecaka na miejskie wędrówki, bidonu na wodę i gadżetów dla dzieci. Trasy gry znajdują się: w okolicy Starej Wędzarni, Wyspy Skarbów GAK oraz Zbiornika Wody Kazimierz. Regulamin konkursowej odsłony „Rodzinnych spacerów z Plentym” znajduje się TUTAJ. Tygodnie, w których trwa grywalizacja to: 8-14 czerwca, 15-21 czerwca, 22-28 czerwca, a wyniki ogłaszane będą 15, 22 i 29 czerwca na Facebooku Teraz Wyspa Sobieszewska oraz stronach visitgdansk.com i jestemzgdanska.pl.

Konkursowa edycja Rodzinnych Spacerów z Plentym realizowana jest w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej realizowanego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Europejskiego Jamboree 2020.

Jak rozpocząć grę z Plentym?

Należy pobrać bezpłatną aplikację Questy Gdańsk i ruszyć w drogę! Na Wyspie Sobieszewskiej, w pobliżu punktów startowych (Stara Wędzarnia, ul. Nadwiślańska 79), Wyspy Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3 oraz Zbiornika Wody Kazimierz, ul. Lazurowa), należy ją uruchomić, udostępnić lokalizację przez GPS oraz włączyć Bluetooth. Zagadki pojawią się na ekranie, gdy tylko się do nich zbliżymy!

Pomiędzy etapami występuje odstęp około 2 km oraz 3 km, który można pokonać pieszo, albo za pomocą środków transportu. W trakcie przechodzenia gry proszę zwracać uwagę na połączenie z internetem, które jest wymagane do prawidłowego działania gry. Spakuj plecak i ruszaj w trasę!

Kim był Ludwik Plenty? To wybitny polski podróżnik i poszukiwacz skarbów. Jego losy są pełne przygód i zwrotów akcji. Jako adept szkoły morskiej w Tczewie wypłynął na pokładzie jednostki STS „Lwów” w rejs do Brazylii. Tam uciekł ze statku i dołączył do grupy poszukiwaczy skarbów. Przez kilka lat podróżował po Ameryce Południowej. W Peru odkrył skarb warty fortunę. W 1945 roku przybył do Gdańska. Z uwagi na liczne kontakty międzynarodowe oraz podejrzenia o działanie na szkodę systemu w czasach Polski Ludowej praktycznie zatarto po nim wszelkie ślady. 30 listopada 1969 roku w niewyjaśnionych okolicznościach zniknął… Miłośnicy historii Plentego do dziś próbują zbadać dalsze losy podróżnika. Na jego trop w 2014 roku wpadło dwóch miłośników podróżowania i historii Gdańska. Od tego czasu próbują przywrócić Plentemu należyte miejsce w historii.

Pobierz Questy Gdańsk:

Sklep Play (Android)

App store (iOS) Szczegóły i linki do aplikacji na: https://visitgdansk.com/aktualnosci/gra-miejska-sladami-plentego-skarb-wyspy-sobieszewskiej,a,4608

REGULAMIN KONKURSU DO POBRANIA. TUTAJ.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X