fbpx
Aktualności

Święto Miasta

Pod hasłem “Czas na Gdańsk” odbywa się tegoroczne Święto Miasta Gdańska. Tym razem, z powodu epidemii, w okrojonej formie, lecz i tak z atrakcjami. W planach: kino samochodowe, możliwość przejażdżki zabytkowym tramwajem, wystawę on-line w muzeum i konkursy w mediach społecznościowych

Kino samochodowe

Plenerowe pokazy filmów to nieodłączny smak lata. 30 i 31 maja na Placu Zebrań Ludowych 100 pojazdów będzie mogło skorzystać z kina samochodowego. Wielkość ekranu to aż 12 na 7 metró!

Co ciekawe, wjazd to nie wcześniej kupiona wejściówka, a rejestracja paragonu z jednego z gdańskich lokali gastronomicznych. To działania ma wesprzeć lokalnych restauratorów w trudnym, po pandemicznym czasie. istę gdańskich lokali można znaleźć TUTAJ

W programie dwa seanse: o 17:00 dla dzieci i o 21:30 dla młodzieży i dorosłych.

Repertuar

Sobota

  • 17:00 Amazonia. Przygody Małpki Sai
  • 21:30 La La Land

Niedziela

  • 17:00 Praziomek Godzina
  • 21:30 Prawda

Aby wjechać do kina konieczna jest wcześniejsza rejestracja, która ruszy we wtorek 26 maja i potrwa do piątku 29 maja. Będzie możliwa przez tę stronę: https://kino.gcb.visitgdansk.com/. Tu też jest dostępny regulamin kina samochodowego.


Wirtualna wystawa i koncert carillionowy

Muzeum Gdańska zaprasza na wystawę online „Gdańsk. Widok ogólny/fot. M. Murman”. Wirtualna ekspozycja przywraca pamięć o gdańskim fotografiku Marianie Murmanie, autorze zdjęć wykorzystanych do popularnych pocztówek ukazujących widoki Gdańska. Na stronie www.murman.pl zostaną umieszczone wybrane zdjęcia autora w kategoriach: „miasto”, „ludzie” i „port” oraz przedmioty związane z autorem zdjęć. Widz znajdzie się w trójwymiarowej przestrzeni, bezpośrednio przed wielkoformatowym obrazem zdjęcia wzbogaconego o dodatkowe efekty 3D. Strona ruszy w sobotę, 30 maja.

Ponadto, w ramach akcji #CzasNaGdańsk w niedzielę, 31 maja, o godz. 13:00 z wieży Ratusza Głównego Miasta rozbrzmi koncert w wykonaniu carillonistki miejskiej Moniki Kaźmierczak (carillon) oraz Laury Haras (śpiew, flet). Transmisja online na profilach na Facebooku: „Carillony gdańskie – Muzeum Gdańska” oraz „Muzeum Gdańska”. 

Zabytkowy tramwaj i rozświetlone miasto

W weekend 30-31 maja możliwy też będzie darmowy przejazd zabytkowym tramwajem. Udekorowany flagami i herbem miasta tramwaj będzie kursował na trasie Strzyża – Dworzec Główny PKP – Siedlce. 

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X