fbpx
Aktualności

Trwa 760 Jarmark św. Dominika

Od 25 lipca do 16 sierpnia trwa 760 Jarmark św. Dominika. To doroczne święto w Gdańsku: okazja do kupienia rękodzieła od rzemieślników z całej Polski, znalezienie prawdziwych perełek na targu staroci oraz skosztowania pysznych specjałów regionalnej kuchni Pomorza. Wydarzenie organizowane jest zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.

Siłą jarmarku jest jego niepowtarzalny klimat i stragany pełne najróżniejszych towarów. Pośród nich znaleźć można przedmioty stare, rzadkie i zadziwiające, nie brakuje artystycznego rękodzieła i smakołyków z całego świata. Nie bez znaczenia jest fakt, że Jarmark odbywa się w przepięknej, gdańskiej scenerii. Podzielony jest na kilka stref, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Szczegółowy program, mapka oraz informacje dotyczące zaleceń bezpieczeństwa w związku z trwającą pandemią COVID-19 znajdują się na stronie: http://jarmarkdominika.pl/.

Stacja Dzieci

Stacja dzieci to miejsce przy skwerze Świętopełka u zbiegu ulic Grobla I, Grobla II i Szerokiej. Codziennie czekają na najmłodszych i ich opiekunów ciekawe występy: muzyczne i teatralne, a także dziecięcy mini-pchli targ. Link do programu wydarzeń: http://jarmarkdominika.pl/wydarzenie/stacja-dzieci/.

Stacja Muzyka

Miejscem dla młodzieży i dorosłych z pewnością jest Stacja Muzyka. To wydarzenia, które również odbywają się na skwerze Świętopełka: letni chillout z DJ-ami, koncerty na żywo oraz koncerty carillionowe. Weź znajomych do Gdańska i spędźcie letni czas – bezpiecznie i wyjątkowo. Pełen program koncertów: http://jarmarkdominika.pl/wydarzenie/stacja-muzyka-2/.

Stacja Pomorskie Smaki

Wreszcie strefa dla smakoszy i osób poszukujących ciekawych doznań kulinarnych. Zapraszamy do strefy Pomorskie Smaki na Ołowiance (przejście przez kładkę lub przez Wyspę Spichrzów). Pomorska oferta kulinarna, bogata i zróżnicowana zaspokoi wyrafinowane gusta smakoszy. Pomorskie dania, których receptury przekazywane są z pokolenia na pokolenia można znaleźć na Liście produktów tradycyjnych a lokalną i regionalną żywność wysokiej jakości mają producenci z Sieci Dziedzictwo Kulinarne – Pomorskie.

Kino na Ołowiance

Filmy kulinarne, oscarowe i muzyczne. W plenerowym kinie na Ołowiance warto spędzić letni wieczór pod gwiazdami. Pełen repertuar: http://jarmarkdominika.pl/wydarzenie/kino-na-olowiance/.

Aktywności na Węglowym

Na Targu Węglowym czeka nas dobra zabawa na dmuchanym Stadionie Energa Gdańsk, spotkania z piłkarzami z akademii Lechii Gdańsk, pokazowe treningi, aktywności sportowe dla rodzin z dziećmi. A także, po raz pierwszy, prezentacja Wrocławia w Gdańsku!

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X