fbpx
Aktualności

Wyspa Wspomnień – premiera książki Waldemar Nocnego

“Wyspa wspomnień. Osobiste historie mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej” to najnowsza publikacja Waldemara Nocnego. To zbiór 30 wspomnień byłych, obecnych, czy przebywających czasowo na Wyspie Sobieszewskiej osób. Wszyscy wspominają piękne chwile: wakacyjne, doświadczenia ze swojego życia, zmiany zachodzące na Wyspie. Spotkanie autorskie z Waldemarem Nocnym odbędzie się 26 marca o godz. 17.00 w ZKPiP nr 8 przy ul. Tęczowej 6.

Wspomnienia ukazują przekrój ludzkich doświadczeń, począwszy od lat wojny i powojennych zmagań aż do czasu urządzania swojej egzystencji w oparciu o nowe rozwiązania społeczne i nowoczesne technologie. Odsłaniają historię ujścia Wisły, dzisiaj terenu Gdańska, dramatyczne początki aż po współczesność, gdzie ekologia, rekreacja i dbałość o standard życia mieszkańców, okazały się dla nich wiodącym elementem bytowania. W tle turystyka i tworzenie współpracy w ramach europejskich programów. Ta osobista historia mieszkańców wyspy powstała z myślą o zachowaniu i utrwaleniu na kartach książki, czasu zmian kulturowych i materialnych na ujściu Wisły, w bardzo nietypowej dzielnicy Gdańska, bowiem wyspa stając się częścią miasta, przez wieki otwartego na innych, tolerancyjnego, ceniącego rzetelność, pracowitość i odwagę, włączyła się do jego sfery wartości.

Waldemar Nocny – urodził się w Gdańsku, ukończył Uniwersytet Gdański, wydział humanistyczny. Pracował w administracji rządowej, samorządowej, edukacji. Jest autorem zbioru opowiadań Trzynasty kilometr, oraz powieści Reguła trzechDo wkrótce oraz Kobiety. Zapoczątkował cykl publikacji ukazujących się w serii dzielnic Gdańska: BrzeźnoNowy PortStogiWyspa SobieszewskaJelitkowoLetnica oraz Plaże i kąpieliska Mierzei Wiślanej i Trzecie ujście Wisły.

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X