fbpx
Społeczność

OSP Świbno

Ochotnicza Straż Pożarna to organizacja społeczna składająca się z grupy umundurowanych, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt ochotników, przeznaczona przede wszystkim do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. Jednostka w Świbnie powstała w 1958 roku. OSP Świbno jest organizatorem dużej, letniej imprezy – Świbnieńskie Lato, a także włącza się aktywnie w wiele działań na rzecz mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej.

Z okazji 60-lecia (w 2018 roku) OSP Świbno otrzymało specjalistyczny pojazd ratowniczy od Miasta Gdańska. Quada ze specjalistycznym wyposażeniem.

-Ten pojazd będzie nam służył do podejmowania działań w tutejszych, dość trudnych terenach. Mamy tu plaże, tereny leśne i górzyste, a ten samochód ma pod maską prawie “70 koni”, dlatego wszędzie wjedzie. To zwinny pojazd, na pewno będzie nam służył – zapewnia Jerzy Petryczko, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdańsku-Świbnie. – Będzie wykorzystywany m.in. do ratownictwa ekologiczno-chemicznego czy do transportowania poszkodowanych osób. Do tego pojazdu dokupiona zostanie jeszcze przyczepka medyczna, i z całym tym sprzętem będziemy działać na naszym terenie. (za: www.gdansk.pl).

W 2020 roku Miasto planuje przekazać tej jednostce nowy samochód gaśniczy, natomiast w 2019 roku – średni samochód gaśniczy zakupiony zostanie dla jednostki w Sobieszewie.

Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Przeczytaj również:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X