fbpx

Blisko natury – inspiracje z Wyspy Sobieszewskiej – wernisaż

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, w ramach cyklu comiesięcznych spotkań miłośników ekologii, zaprasza na wernisaż wystawy ceramiki Alicji Bielskiej „Blisko natury” oraz prelekcję o ceramice i przyrodzie „Blisko natury – inspiracje z Wyspy Sobieszewskiej”.
Ponieważ przyrodnicze inspiracje dla swoich ceramik autorka czerpała w dużym stopniu z Wyspy Sobieszewskiej, otwarcie wystawy stało się okazją do prezentacji – obok tajników warsztatu ceramicznego – również walorów przyrodniczych Wyspy.
A jest to obszar pod tym względem wyjątkowy. Otoczony ramionami Wisły i wodami Zatoki Gdańskiej posiada dzikie plaże, przymorskie jeziora z trzcinowiskami, liczne zarośla wierzbowe i olsy oraz bagna. Występuje tu również nadmorski bór i las mieszany oraz żuławskie łąki i pola uprawne. Położenie i specyficzne warunki hydrologiczne sprzyjają bioróżnorodności, w tym w szczególności bogactwu gatunkowemu ptaków, które znajdują tu dogodne warunki do gniazdowania i pierzenia, miejsca do odpoczynku i żerowania podczas przelotów oraz zimowania.
W takich miejscach przyrodnicze tematy wykorzystywane w działaniach artystycznych nasuwają się same i właściwie nie ma znaczenia czy inspiruje otaczająca natura, czy to aktywność twórcza inspiruje do bycia blisko tej natury.
Na zdjęciu Rezerwat Przyrody Mewia Łacha, fot. Alicja Bielska
UWAGA!
Na wydarzenie obowiązują zapisy:
[email protected]
Prosimy w tytule maila wpisać “Blisko natury”.
Spotkanie realizujemy dzięki dofinansowaniu za środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Read also:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X