fbpx

Czytanie wody. Spotkanie z Małgorzatą Lebdą

Na początku września Małgorzata Lebda wyruszyła z Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim, gdzie swój bieg zaczyna Wisła. Poetka, ultramaratonka, przebiegnie ponad 1100 kilometrów. Gdzie jest meta? U ujścia rzeki w Gdańsku.
✎ Śledzimy trasę poetki, kibicujemy i czekamy na spotkanie na Wyspie Sobieszewskiej. 30 września o 18.00. Gośćmi będą Małgorzata Lebda oraz Rafał Siderski. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Lamek.
Ponad 1100 km biegu wzdłuż największej z polskich rzek – od źródła do ujścia. Poetka, naukowczyni, ultramaratonka Małgosia Lebda planuje w ciągu niespełna miesiąca doświadczyć rzeki w sposób angażujący pracę ciała i pracę myśli. Co ją motywuje? Kryzys klimatyczny? Planu budowy drogi wodnej E40? Ciekawość rzeki? Ciekawość siebie w stanie wyjątkowym?
Autorka poszuka odpowiedzi na pytania dotyczące Wisły:
✎ Regulować czy deregulować?
✎ Budować elektrownie wodne czy nie?
✎ Jak chronić rzekę przed zanieczyszczeniami?
✎ Jak żyć w jej sąsiedztwie i jak z niej korzystać?
Czytaj, oglądaj, słuchaj.
Od 1 września na magazynpismo.pl i w kanałach “Pisma”.
Dojazd autobusem;
✎ Dojazd na Wyspę Sobieszewską zapewniają 2 autobusy komunikacji miejskiej ZTM Gdańsk. Są to autobusy linii nr 112 (kierunek Przegalina) i 186 (kierunek Górki Wschodnie) kursujące z częstotliwością co ok. 20-30 minut z centrum Gdańska.
✎ W kierunku Wyspy Sobieszewskiej autobusy nr 112 i 186 odjeżdżają sprzed Dworca Głównego PKP (ul. Podwale Grodzkie) oraz sprzed Bramy Wyżynnej (ul. Wały Jagiellońskie). Czas dojazdu na Wyspę Sobieszewską tymi autobusami wynosi ok. 30-35 minut.
✎ Żeby dotrzeć na spotkanie na czas, sugerujemy skorzystać z linii nr 112 – odjazd z Dworca PKP o 17:16 lub z linii 186 – odjazd z Dworca PKP o 17:36.
Partnerem spotkania są Pismo i GAK Wyspa Skarbów.
Read also:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X