fbpx

Premiera książki Waldemara Nocnego

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów zaprasza na premierę książki Waldemara Nocnego “Katastrofa. Ujście Wisły w czasach Przełomu” 20 września o godz. 17.30.

“Katastrofa. Ujście Wisły w czasach przełomu” to najnowsza publikacja Waldemara Nocnego. Opisuje sytuację Delty Wisły jak i jej mieszkańców, w okresie II wojny światowej, jej ostatniego okresu, jak i czasów powojennych. W książce znajdziemy wiele osobistych wspomnień związanych z Przekopem Wisły oraz niepublikowane dotąd nigdzie fotografie. Obowiązkowa lektura każdego miłośnika Wyspy Sobieszewskiej.

„Druga wojna światowa, a w szczególności jej ostatnie miesiące oraz późniejsze lata, już w nowej rzeczywistości politycznej, były przełomowe w wieloletniej historii delty Wisły. Dokumenty odsłoniły obraz ludzkiego trudu i wyrzeczeń, lęków, czasami wręcz trwogi, niedostatku, braku perspektyw lecz także nowych szans. Na niełatwej w uprawie, a znakomitej ziemi odkrywano możliwości dojścia do dobrobytu. Tworzyła się nowa społeczność, długi czas będąca jeszcze w drodze, ale już emocjonalnie związana z tą niepowtarzalną krainą: Mierzeją i Żuławami oplecionymi ramionami Wisły. Była ich wyzwaniem i spełnieniem.”…pisze Waldemar Nocny.

Spotkanie poprowadzą: Tomasz Kot – dziennikarz, fotograf, pasjonat historii i życia codziennego Sopotu i Trójmiasta oraz Paweł Jarczewski – Wyspa Skarbów GAK.

Read also:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X