fbpx

Przestrzeń życzliwości. Wernisaż wysatwy

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów zaprasza wernisaż wystawy zbiorowej “Przestrzeń życzliwości” – Malarstwo / Grafika / Rzeźba. Odbędzie się 15 października we wtorek o godz. 18:00.

Zapraszamy na wydarzenie, które otworzy przed odwiedzającymi okna na wielorakie światy wewnętrzne, wynikające wielokulturowego pochodzenia artystów i ich różnic pokoleniowych. Wystawa „Przestrzeń Życzliwości” to pierwsza z serii wystaw, które podkreślać będą troskę artystów o rzeczywistość, życie, czujące istoty. Interpretacja tematu jest dowolna i pozostawiamy ją samym twórcom. Mogą akcentować zarówno stan szczęścia, spokoju i równowagi, jak i pokazać dramatyczne przejawy życia. Ważne by inspiracją była życzliwość samego artysty. Osiowy kierunek wystawy powstał w wyniku burzy mózgów Doroty Krzyżanowskiej, Wojciecha Felcyna i Danuty Joppek (która to jest inspiratorką wystawy i jej dobrym duchem), a kontynuowany będzie pod kuratelą Doroty Krzyżanowskiej.

Wernisaż będzie transmitowany przez internet i dostępny dla widzów z całej Polski. Nagranie w wersji edytowanej zostanie udostępnione na odpowiednim kanale YouTube i Vimeo.
W ramach wydarzenia przygotujemy też aukcję dodatkowych prac artystów biorących udział w wystawie na rzecz charytatywnego celu.

Nasi artyści: Sara Carrillo, Wojciech Erazm Felcyn, Danuta Joppek, Dorota Krzyżanowska, Magdalena Majewska – Keane, Witold Pyzik, Marek Szczęsny, Grażyna Tomaszewska – Sobko, Leszek Bielniak, Małgorzata Wielek, Stefania Krzyżanowska, Waldemar Bartnicki.

Wstęp wolny

Read also:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X