fbpx

Spotkanie z aktorką Dorotą Kolak

19 października o godz. 16.00 w GAK Wyspa Skarbów odbędzie się spotkanie z Dorotą Kolak, aktorką Teatru Wybrzeże, laureatką wielu nagród. Wydarzenie jest częścią projektu Teatr na Wyspie, który ma na celu stworzenie społecznego spektaklu wigilijnego z mieszkańcami i dla mieszkańców.

Projekt „Teatr na Wyspie” ma na celu przybliżenie lokalnej społeczności z Wyspy Sobieszewskiej sztuk teatralnych, zarówno ze strony teoretycznej, jak i praktycznej. Na przestrzeni kilku miesięcy od września do grudnia 2019 zaprosimy mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej na cykl warsztatów, spotkań z reżyserem, wprowadzimy do historii teatru oraz zwiedzimy Teatr Wybrzeże. Wielkim finałem projektu będzie wystawienie wyjątkowego, bo przygotowanego wspólnie przez sąsiadów, kolegów i przyjaciół z Wyspy – Spektaklu Wigilijnego.

Jedną z form zapoznania uczestników projektu z żywym słowem, jest możliwość poznania aktora oraz rozmowa o kulisach jego pracy. W tej roli – Dorota Kolak. Podczas spotkania opowie o kulisach pracy aktora oraz odpowie na pytania publiczności.

Dorota Kolak – aktorka teatralna, gwiazda dużego i małego ekranu. Urodziła się w Krakowie, w rodzinie z teatralnymi tradycjami. Skończyła studia aktorskie na PWST w Krakowie, zadebiutowała IV roku rolą Adeli w spektaklu Dom Bernardy Alba Federico Garcia Lorcy (reż. B. Tosza) w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Pracowała Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Od 1982 roku jest związana z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku i na tej scenie zagrała przeszło siedemdziesiąt dużych ról. Najnowszym spektaklem, w którym gram są „Trojanki” w reżyserii Jana Klaty. Współpracuje także z Teatrem Nowym w Warszawie gdzie obecnie gra w spektaklu „Wyjeżdżamy” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.
Dorota Kolak jestem także pedagogiem – na Wydziale Wokalno–Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz jak sama mówi – czasem reżyseruje.

Wspólny projekt GAK Wyspa Skarbów i Chorągwi Gdańskiej ZHP finansowany jest z środków Urzędu Miasta w Gdańsku.

Read also:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X