fbpx

Wspierające Kody na Nową Ziemię. Wernisaż i wystawa

Wspierające Kody na Nową Ziemię to tytuł cyklu 6 abstrakcyjnych obrazów Katarzyny Marciniak namalowanych na jedwabiu w przeciągu ostatnich miesięcy w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska.

Obrazy to kompozycje kolorystyczne, które powstawały z konkretną wspierającą intencją na czas zmian jakie aktualnie wszyscy doświadczamy. Każdy z nich niesie w sobie wspierający kod – przesłanie emanujący z obrazu. Czas w jakim teraz żyjemy wymaga od nas znalezienia na nowo swojego bezpiecznego miejsca w świecie. Wymaga to od nas elastyczności w dokonywaniu zmian i podejmowaniu odważnych decyzji.

 

Katarzyna Marciniak – Urodzona w 1970 roku w Łomży, ale od wielu lat mieszka i tworzy Gdańsku. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie ze specjalizacją z grafiki warsztatowej, zdobyła dyplom z rysunku w pracowni prof. Stanisława Góreckiego w roku 1995 roku. Członek Związku Polskich Artystów Polska – Sztuka Użytkowa w Warszawie. Od wielu lat poszukuje własnych form wyrazu w rysunku, grafice i tkaninie artystycznej. Od 10 lat prowadzi własną pracownię malowania jedwabiu skupiając się na działalności artystycznej i edukacyjnej. Od kilku lat tworzy cykl jedwabnych tkanin w technice naturalnego druku i farbowania pod wspólnym tytułem Ślady Natury. Początkowa inspiracja naturą, jaką widać było w jej rysunkach i grafice z lat studiów przerodziła się aktualnie w użycie samych roślin do „malowania” tkanin.

Read also:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt według ustawień przeglądarki.
X
X